PARAGONY FISKALNE DO 450 ZŁ. - INFORMACJA

PARAGONY FISKALNE DO 450 ZŁ. - INFORMACJA

Szanowni Klienci Stacji Paliw ARGE,

Uprzejmie informujemy, iż :

  1. Transakcje do kwoty 450 zł brutto są na naszych stacjach dokumentowane wyłącznie fakturami uproszczonymi, dającymi analogiczne uprawnienia jak „zwykłe” faktury, zarówno w zakresie odliczenia podatku VAT jak też ujęcia wydatku w księgach jako koszt podatkowy.
  2. Paragony do kwoty 450 zł brutto, zawierające NIP nabywcy (faktury uproszczone) nie są wymieniane na „zwykłe” faktury.
  3. Fakturę z numerem NIP nabywcy do sprzedaży ujętej na kasie rejestrującej i potwierdzonej paragonem fiskalnym wystawia się tylko wtedy, jeżeli taki paragon zawiera numer NIP nabywcy oraz kwota należności ogółem przekracza 450 zł.

Powyższe zasady nie mogą być zmieniane przez Obsługę naszych stacji (ograniczenia techniczne i operacyjne). Serdecznie prosimy o wyrozumiałość.

Wszelkie zastrzeżenia co do powyższych ustaleń prosimy zgłaszać na adres siedziby spółki – ul. Wielicka 22a, 30-552 Kraków. Jednocześnie informujemy, iż u Pracowników Stacji dostępne są do wglądu Objaśnienia podatkowe Ministra Finansów z dnia 16.10.2020 roku  szczegółowo wyjaśniające uregulowane powyżej kwestie.