Jesteśmy razem. Pomagamy

Jesteśmy razem. Pomagamy

Koronawirus – słowo najczęściej powtarzane w 2020 roku. 

Słowo  klucz zminimalizowania aktywności ludności kilkudziesięciu państw świata, przyczyna zaktywizowania działań biotechnologów w jednym wspólnym celu poszukiwania szczepionki, powód wręcz nadludzkiej pracy służb medycznych i dowód na to, że ludzi dobrej woli jest więcej….

Potrzeby służby zdrowia do walki z pandemią wywołaną przez koronawirusa są gigantyczne – poczynając od maseczek i kombinezonów dla medyków, przez płyny do dezynfekcji oraz urządzenia odkażające szybko i skutecznie całe pomieszczenia, na sprzęcie ratującym życie kończąc. Firmy oraz osoby prywatne samodzielnie produkują maseczki i przyłbice,  organizują zbiórki pieniężne oraz zakupy sprzętu za granicą.

W akcję pomocy placówkom medycznym włączyliśmy się również my, firma Arge Sp. z o.o., której Zarząd przekazał półmilionową darowiznę jednoimiennemu Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie.

Jednostki Arge Paliwa dostosowały sposób prowadzenia swojej bieżącej działalności do wymogów określonych w aktach prawnych dotyczących stanu epidemii. Pracownicy hurtowni motoryzacyjnych, Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, przedstawiciele handlowi oraz kierowcy cystern zostali wyposażeni w rękawice jednorazowe, maseczki oraz płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni. W kontaktach z Klientem zachowywana jest minimalna odległość i maksymalnie ograniczane  niezbędne formalności.

Stacje paliw prowadzą sprzedaż paliw i produktów sklepowych zgodnie z wytycznymi organów publicznych. Powierzchnie, z którymi klienci mają bezpośredni kontakt są wielokrotnie w ciągu dnia  dezynfekowane. Przy dystrybutorach znajdują się rękawice jednorazowe, których używanie jest obowiązkowe podczas całego pobytu na stacji paliw, tj. tankowania pojazdu, zakupów i zapłaty. Obsługa Klienta odbywa się przez okienko, w sposób bezpieczny i komfortowy zarówno dla Klienta, jak i pracowników Stacji. Zostały wytyczone linie wskazujące zalecane odległości pomiędzy Klientami.  Produkty gastronomii wydawane są tylko na wynos. Na stacjach paliw dostępne są w sprzedaży produkty do dezynfekcji powierzchni i rąk. Wszystkich Klientów zachęcamy do bezgotówkowej formy zapłaty za zakupione paliwa i produkty.