PALIWA ARGE

Gwarancja jakości
już od ponad 25 lat

Paliwa ARGE

Tankuj to, co najlepsze

Paliwa oferowane na stacji paliw pochodzą od producentów i dostawców z GRUPY ORLEN i są objęte monitoringiem jakości.

Dostawy są realizowane bezpośrednio z baz paliw, korzystając z własnych cystern w przypadku paliw oraz transportu dostawcy dla gazu LPG.

Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką naszych produktów.


BENZYNA BEZOŁOWIOWA PB98 VIGOR ORAZ OLEJ NAPĘDOWY VIGOR

Benzyna bezołowiowa Pb98 VIGOR – to benzyna bezołowiowa 98  o najwyższej dostępnej liczbie oktanowej 98, często wzbogacana dodatkami uszlachetniającymi, które pozwalają zadbać o silnik samochodu. Benzyna 98 doskonale sprawdza się w maszynach sportowych z silnikami o dużym stopniu kompresji oraz wszędzie tam, gdzie istnieje wyższe ryzyko wystąpienia spalania stukowego.

Olej napędowy Vigor – olej napędowy bez biododatków (estrów, kwasów tłuszczowych), ułatwiający rozruch zimnego silnika oraz wydłużający żywotność filtra paliwa. Przeznaczony zwłaszcza do bardziej wymagających silników.

Zachowuje układ wtryskowy w świetnej kondycji.

BENZYNA BEZOŁOWIOWA 95

Benzyna Pb95 przeznaczona jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej. Produkt, który sprzedajemy spełnia wymagania Polskiej Normy PN-EN 228.

OLEJ NAPĘDOWY

Olej napędowy przeznaczony jest do silników Diesla. Sprzedawany przez ARGE produkt spełnia wymagania Polskiej Normy PN-EN 590. Ze względu na właściwości niskotemperaturowe (temperaturę zablokowania zimnego filtra – CFPP) oferujemy trzy gatunki oleju napędowego – letni, przejściowy, zimowy.

    • olej napędowy letni — o CFPP nie wyższej niż 0°C (dostępny na naszych stacjach od 16.04. do 30.09)
    • olej napędowy przejściowy — o CFPP nie wyższej niż -10°C (dostępny na naszych stacjach od 01.03. do 15.04)
    • olej napędowy zimowy — o CFPP nie wyższej niż -20°C (dostępny na naszych stacjach od 16.11. do 28.02)

LPG

Gaz płynny, LPG (ang. Liquefied Petroleum Gas) oferowany na stacjach ARGE gaz pochodzi tylko od sprawdzonych dostawców.

LPG jest najbardziej atrakcyjnym spośród paliw na świecie i należy do najbardziej wszechstronnych źródeł energii. Stosowany jako paliwo silnikowe nazywany jest autogazem.

Nie zatrzymuj się Sprawdź inne usługi